Paula’s Choice – Informații și lista prețuri
“Our only goal is to help you find the absolute best products for your skin” – Paula Begoun
Fiecare persoană este diferită, iar tenul fiecăreia dintre noi reacționează diferit la ingredientele din produsele cosmetice. Fiecare dintre noi încearcă să găsească cele mai potrivite produse cosmetice pentru îngrijirea tenului, iar acest proces poate fi costisitor și de lungă durată dacă singura metodă pentru alegerea produselor este încercarea lor pe piele.
Paula Begoun, numită și Cosmetic Cop (Polițistul Cosmetic) încearcă de ani buni să vină în sprijinul femeilor din întreaga lume învățându-ne în primul rând să achiziționăm produsele cosmetice în urma analizei fomulei chimice și în același timp punând la dispoziție un dicționar de ingrediente, un site unde există mii de review-uri ale produselor cosmetice, cărți publicate despre îngrijirea pielii, apariții la televiziuni și radio, articole pe blogul ei personal. Mai mult decât atât, Paula Begoun propune o gamă largă de produse cosmetice pentru îngrijirea tenului și pielii corpului și este singurul producător de cosmetice care recomandă și alte produse cosmetice pentru că este singurul care recunoaște un lucru extrem de simplu: chiar și cel mai bine formulat produs poate fi nepotrivit pentru anumite persoane, nu există nici măcar un produs cosmetic care să poată fi folosit de toți oamenii.
Există o mulțime de produse cosmetice bine formulate, importat este să le găsiți pe cele potrivite tenului vostru. Pe blog sunt deja câteva articole despre produsele Paulas’s Choice, voi scrie în continuare articole despre toată gama de produse Paula’s Choice pentru a vă fi mai ușor să alegeți un produs Paula’s Choice.
Din luna octombrie 2012 am deschis cabinetul de consultanță cosmetică în Timișoara, după cum bine știți, iar în cabinet am ales să comercializez produsele Paula’s Choice. Consultanța nu este bazată pe un anume brand de produse, dar cine dorește poate să aleagă să folosească în rutina zilnică produsele Paula’s Choice.
Recomandarea acestor produse o fac pe baza experienței cu ele din ultimii ani și a training-ului primit de reprezentanții Paula’s Choice Europa.
Oricine dorește să achiziționeze produsele în Timișoara poate veni la cabinet, nu este nevoie de consultanță pentru achiziția produselor, veți primi instrucțiuni detaliate despre introducerea lor în rutină și folosirea lor în general atunci când le achiziționați.
NOU! Abonare la newsletter pentru oferte, promoții și lansări de produse Paula’s Choice.
Update: Din luna mai 2013 am devenit reprezentanți oficiali Paula’s Choice România, magazinul din Timisoara este în continuare singurul din țară. Partenerii Paula’s Choice România din țară comercializează din luna mai produsele doar în condiții legale (etichetă în limba română, factură, etc). Nu ne asumăm răspunderea pentru vânzarea ilegală de produse practicată de diverse persoane, nu cunoaștem modul de achiziționare a acestor produse, condiții de depozitare, valabilitate, etc.
UPDATE: În noiembrie 2013 s-a lansat site-ul oficial Paula’s Choice Romania – www.paulaschoice.ro.
Buna Corina,
Revin cu rugamintea sa imi trimiti si mie lista cu preturi.Sunt interesata de produsele PC .
Multumesc!
Buna Andreea,
Am trimis. Verifica si spam-ul.
Buna Corina,
Pentru a cumpara direct de la cabinet din Timisoara, pot sa vin oricand pana la 20:00 sau trebuie sa anunt dinainte? M-ar interesa crema de fata Skin Balancing Daily Mattifying Lotion with SPF 15 and Antioxidants.
Ms
Buna Anca,
Poti veni oricand, chiar daca nu sunt eu.
Buna Corina,
As vrea, te rog, sa imi trimiti si mie lista de produse Paula’S Choice si preturile aferente.
Multumesc,
Madalina
Buna Madalina,
Ti-am trimis.
Buna Corina!
As vrea daca poti sa-mi recomanzi 2 produse de la Paula’s choice{ un ser si o crema hidratanta} pt. un ten mixt vara, dar uscat si sensibil acum iarna, cu o usoara cuperoza si tendinte acneice in zona barbiei.
As vrea ceva care sa hidrateze f. bine pt. ca am unele zone descuamate, dar in acelasi timp sa nu agraveze acneea din zona barbiei.
Multumesc mult!
Buna Diana,
Hydralight Cream si Resist Intensive Anti Wrinkle Repair Retinol Serum. Dimineata ai nevoie de SPF, sa nu uiti.
Buna Corina,
Revin pentru un sfat. Am tenul mixt cu probleme in general in zona fruntii. De o saptamana folosesc de la Avene gelul de curatare Cleanance si crema gel CleananceK. Pentru hidratare vreau sa achizitionez ceva zilele astea de la PC. Ce crezi ca este mai ok, Skin Balancing Daily Mattifying Lotion with SPF 15 and Antioxidants sau Skin Balancing Toner peste care sa aplic protectie solara dimineata?
Buna Anca,
Hidratarea tenului se face seara.
Dimineata trebuie sa aplici un SPF care sa contina si ingrediente hidratante. Aplicarea tonerului dupa ce ai curatat tenul este ideala, tonerul poate fi o forma lejera de hidratare, iar Skin Balancing este un toner cu o multime de ingrediente benefice pentru ten. Dupa ce aplici tonerul poti aplica SPF-ul tau, care poate fi Skin Balancing Daily Mattifying Lotion with SPF 15.
Salut. Trimite-mi, te rog, lista cu preturile produselor Paula’s Choice si conditiile de livrare. Multumesc.
Buna Arabela,
Ti-am trimis, cauta si in spam daca nu gasesti in inbox mail-ul.
BUNA CORINA Ma bucur nespus de mult ca am cu cine sa comunic despre problema mea ,si in sfarsit am gasit gama de cosmetice PC ,as dori din aceasta gama o crema pentru pete pigmentare ,mentionez ca am folosit toate cremele romanesti posibile,mela-d si uniton aduse din afara la recomandarea specialistilor ,rog frumos daca aveti in gama PC, s-au daca exista ceva din aceasta gama sa ma ajute,la disparitia lor.
Astept cu nerabdare raspunsul ,si preturile la gama PC.
Multumesc frumos
–
Buna Alexandra,
Ai nevoie de SPF in fiecare dimineata, serul Resist Pure si AHA 8%.
Ti-am scris mail cu lista de preturi.
Buna Corina,
Si eu sunt interesata de lista cu preturi, respectiv conditiile livrarii.
Multumesc.
Buna Liliana,
Ti-am scris mail, cauta si in spam daca nu este in Inbox.
Trimite-mi te rog lista cu preturi si conditiile livrarii
Buna Laura,
Ti-am scris mail.
Buna seara! ti-am descoperit recent siteul si produsele paula s choice. As vrea sa te rog daca poti sa mi spui si mie mai exact ce produse mi s-ar potrivi avand in vedere ca nu am o rutina zilnica formata,pana acum am folosit doar crema hidratanta ocazional. Cred ca am ten mixt spre uscat, zonta t este putin uleioasa, pe nas am pori dilatati si puncte negre in rest pielea este uscata si am cateva riduri de expresie pe frunte desi am doar 20 de ani. Iti multumesc foare mult.
Buna Aura,
Dimineata: Skin Balancing Cleanser, Skin Balancing Toner, Resist SPF 30.
Seara: Skin Balancing Cleanser, Skin Balancing Toner, BHA 2% Gel, Resist Clear Skin Hydrator, Resist Intensive Anti Wrinkle with Retinol.
Buna,te rog sa imi recomanzi o rutina de ingrijire a tenului.
Am ten uscat si puncte negre, iar culoarea tenului nu este uniforma, este mai pigmentata pe frunte si mai depigmentata pe obraji. Am29 de ani si sunt mamica de un an. Dupa ce am nascut tenul si-a pierdut fermitatea… iar pistruii sunt mult mai vizibili.. Te rog sa imi trimiti si lista de preturi si detalii de livrare.
Multumesc!
Buna Andreia,
Ti-am scris.
Buna ,
Te rog sa imi recomanzi o crema de zi si una de noapte pt un ten super iritant si uscat. Si o crema pt ochi , tinand cont ca am 32 ani si incep sa se observe ridurile.Daca se poate sa imi trimiti o lista cu preturile produselor.Multumesc anticipat.Alina
Buna Alina,
Ti-am scris.
Buna ziua,
am 33 de ani si un ten mixt, pori vizibili in zona T si puncte negre pe nas si barbie. as dori daca poti sa imi recomanzi ce produse mi s-ar potrivi pentru rutina zilnica si sa imi trimiti o lista cu preturi pt. PC si conditiile de livrare.
multumesc mult
Buna Ioana,
Ti-am scris.
Buna,
Am o mare problema cu tenul, nu e dintotdeauna,de un an de zile. Simt ca tenul meu e gras si acneic. Am suferit o tragedie, prin urmare nu am acordat atentie tenului. Cred ca pe sistem nervos, a aparut acneea . Imi apar in fecare zi cosuri dureroase, am brobonele pe tample. Sunt disperata, nu stiam ce inseamna!
Imi poti recomanda un set de produse Paula’s Choice in functie de nevoia tenului meu. Multumesc din suflet!
Buna Iulia,
Dimineata: Clear Cleanser, Skin Balancing Toner, antibacterian pe pustule (Brevoxyl sau Skinoren 15% gel), Skin Balancing SPF 15.
Seara: Clear Cleanser, Skin Balancing Toner, Clear Regular Strenght BHA 2%, Resist Clear Skin Hydrator.
Buna Corina!
Exista vreo diferenta intre bha2% lichid si Clear Extra strenght ?
Buna Mary,
Nu exista. Vezi articolul in care am descris toti exfoliantii Paula’s Choice.
As dori sa-mi trimiteti si mie lista cu preturile produselor si mostrelor PC.
Va multumesc.
Buna Cristina,
Am trimis.
Buna Corina,
Imi poti trimite si mie lista cu preturi, respectiv conditiile livrarii?
Multumesc frumos!
Buna Mada,
Am trimis, cauta si in spam daca nu este mail-ul in inbox.
buna! unde mai pot vedea si eu lista cu produsele disponibile si cu preturile?? as vrea sa incerc si eu o crema Paula`s choise pentru ten mixt fara mari probleme, doar cateva cosuri negre pe nas…imi poti recomanda ceva? mersi!
Buna Steliana,
Imi poti lista de preturi pe mail, daca citesti articolul o sa observi ca am scris despre lista de preturi si cum se poate obtine.
Nu stiu ce anume doresti de la acea crema: hidratare, protectie solara? Doresti sa ameliorezi punctele negre?
Buna! ce mi-as dori de la crema? hidratare si protectie solara (punctele negre nu sunt fff multe si nu ma deranjeaza fff tare…din cand in cand folosesc benzi din acelea pentru puncte negre)…. De ceva timp (vreo 3 ani) folosesc numai dermatocosmetice din farmacii, iar in materie de crema am luat cateva de la Bioderma si La Roche Posay pe care le mai imbunatatesc (mai ales seara) cu ulei bio de argan si de jojoba.
ar fi super daca m-ai recomanda o crema….o sa trimit mail si pentru lista de produse si de preturi pentru ca nu am cunostinte absolut deloc despre produsele Paula`s choise, doar am auzit pe net despre ele, dar sa am unul personal si sa imi fac o parere, nu! multumesc!
Buna Steliana,
Protectia solara este un produs pe care nu il poti folosi seara, deci ai nevoie de doua produse: unul protectie solara si hidratare pentru zi si o crema hidratanta pentru seara.
Iti recomand Resist Clear Skin Hydrator si Skin Balancing SPF 15. Pentru vara vei alege un SPF mai mare.
Buna Corina,
As dori si eu lista de preturi cu produsele disponibile pe mail si conditiile de livrare.
Multumesc!
Buna Catalina,
Ti-am scris.
Buna! Am trimis un mesaj prin formularul de contact, nu stiu daca a ajuns la tine. Ma intereseaza lista de preturi pentru produsele Paula’s Choice (si pentru mostre, daca se poate). Dupa ce am citit si recitit articolele si unele comentarii, mi-am facut deja o idee cu ce mi-ar trebui si as dori sa fac niste achizitii. Multumesc anticipat.
Buna Narcisa,
Ti-am raspuns. Scuze de intarziere.
Draga Corina,
As vrea sa introduc in rutina mea de ingrijire un exfoliant Paula’s Choice.
Am un ten normal, cu urme vizibile lasate de acnee. Nu stiu ce tip de exfoliere ar fi mai potrivita pentru tenul meu, cu AHA sau BHA? As fi incercat gelul cu AHA 8%.
Ai putea sa-mi trimiti si mie lista cu produsele PC?
Foarte mult mi-as dori sa vin la o consultatie, din pacate e destul de departe Timisoara de Bucuresti.
Iti multumesc,
Anca
Buna Anca,
Ti-am scris mail.
Buna! Diagnosticul meu este stafilococ alb, dupa ce m-am tratat si am scapat anterior de stafilococul auriu. Fac, in prezent, autovaccin la Cantacuzino si folosesc, dimineata si seara Skinoren gel 15%. Am ramas cu niste pete post-acnee destul de serioase si, din ce am citit la tine, AHA 8% ar fi o alegere buna. Ce ma poti sfatui, te rog? Ma poti ajuta, cumva, si cu o lista de preturi? Iti multumesc anticipat si oseara frumoasa.
Buna Macnetize,
AHA 8% seara si RESIST Pure Radiance Skin Brightening Treatment dimineata, impreuna cu protectia solara zilnica si hidratare potrivita tenului tau pot oferi solutia de care ai nevoie.
Ti-am trimis lista de preturi pe mail.
Buna,
Trimite-mi te rog si mie lista de preturi.
Multumesc
Buna Sorina,
Ti-am trimis.
draga Corina, am 35 de ani, si nu ma pot lauda ca am folosit prea multe produse cosmetice pana la varsta aceasta. Am un ten curat usor uscat si au inceput sa imi apara ridurile. Cred ca e momentul sa am mai multa grija de mine. Sunt incantata de produsele PC si as dori sa incep sa le folosesc. Te rog sa ma ajuti in acest sens.As dori ptr inceput o lista cu produsele si descrierea lor,pentru a le studia si a ma putea hotari asupra catorva dintre ele. Dupa ce le studiez,te-as ruga sa imi dai si tu niste sfaturi inainte de a lansa comanda. Vreau sa iti multumesc din tot sufletul.
Buna Laura,
Ti-am trimis mail.
Buna Corina, sunt interesata de produsele Paul Mitchell insa as dori o recomandare din partea ta. Am incercat sa gasesc adresa ta de e-mail insa nu am gasit-o.
Iti scriu aici problemele mele sau ma poti contacta pe e-mail?
Multumesc.
Buna Laura,
Imi poti scrie pe adresa de mail pe care am lasat-o in acest articol. Sau ma poti suna la numarul de telefon din articol.
Buna Corina, as fi si eu interesata de crema earth sourced si de samponul de la PC. Am de o vreme scalpul foarte gras si nu stiu ce sa mai incerc. Nu am matreata sau alte probleme decat ca se ingrasa scalpul foarte repede(cam 3 zile). Te rog daca se poate sa imi trimiti si mie o lista de preturi.
Buna Roxana,
Ti-am scris.
Buna Corina,
As avea nevoie de cateva sfaturi, daca se poate. Am comandat mostre Paula’s Choice din gama Skin Balancing: Oil-Reducing Cleanser, Pore-Reducing Toner si Invisible Finish Moisture Gel, iar pentru protectie solara Ultra-Light Weightless Finish SPF 30 Sunscreen Spray. Le-am testat si imi plac. Problema este ca eu foloseam deja pentru niste pete de pe obraji de la Germaine de Capuccini Timexpert White Spot Correction Intensive Serum si Spot Correction Cream SPF 20 si acum nu mai stiu cum sa le integrez pe acestea in rutina cu produsele PC. As vrea sa le folosesc in continuare pentru ca mi-au facut bine.Am ten mixt cu pori deschisi si ceva pete si puncte negre. Sper sa ma poti ajuta. Multumesc anticipat.
Buna Cristina,
Incearca: Skin Balancing Cleanser, Pore Reducing Toner, Ultra Light SPF 30.
Seara: cleanser, toner, Invisible Moisture Gel, Serum.
Apropo, am citit descrierea cremei cu SPF de la Germaine si e total gresita indicatia de aplicare in fiecare dimineata si seara. SPF-ul nu se aplica niciodata seara. Nu stiu ce contine, dar iti recomand sa citesti articolele despre ambalarea produselor cosmetice, produsele in borcan nu sunt ideale. Nici macar nu stiu daca acel SPF protejeaza de intreg spectrul solar.
Buna Corina,
Multumesc pentru raspuns. Deja rutina mea de dimineata si seara este cea propusa de tine cu produsele comandate saptamana trecuta, cu exceptia faptului ca am luat crema hidratanta Moisture Boost in loc de Invisible Moisture Gel. Insa nu stiu ce se intampla dar acum mi-au aparut cateva pustule pe fata, asa ca am achizitionat Skinoren. Crezi ca ar trebui sa renunt la crema Moisture Boost si sa o inlocuiesc cu Invisible Moisture Gel? Problema este ca pielea in zona de pe langa ochi ma tine, dar seara dupa ce aplic Moisture Boost tenul meu este foarte lucios. Mentinez ca BHA 2% lichid am aplicat doar de 3 ori in 2 saptamani si am renuntat la alte produse precum Germaine. Astept cu nerabdare sfaturile tale.
Buna Cristina,
Aplica Moisture Boost doar in zona ochilor si alege un produs mai light pentru restul tenului.
doresc si eu lista de preturi PC.
Merci,
Buna Mihaela,
Ti-am scris.
Bună, Corina!
Mai comercializezi şi produse Paul Mitchell? Nu reuşesc să mai dau de ele pe blog, şi ştiu că erau la un moment dat. Mă interesează câteva tipuri şi preţuri, dacă se poate, te rog!
Mulţumesc!
Buna Helenna,
Da, ti-am trimis mail.
Buna, te rog sa-mi trimiti lista cu preturile produselor Pc. Am incercat sa trimit un email pe adresa salonului dar imi da eroare. Multumesc mult!
Buna Iulia,
Ti-am trimis mail.